A téli hónapok gyakran csapadékos és borús időjárása, a hideg és az enyhébb napok váltakozása táptalajt biztosít a különböző vírusos megbetegedések számára. A C-vitamin pótlásában ilyenkor nem nyújt hathatós segítséget az elérhető hazai gyümölcsök és zöldségek szezonálisan beszűkülő kínálata.
Patikánk a tavaszi hónapokban az alábbi - különböző hatáserősségű - készítményeket ajánlja:
Rendszeresen szedjük egészségünk megőrzése érdekében, mégis legtöbbünk keveset tud a C-vitaminról, amelynek felfedezése Nobel-díjas orvosunk, Szent-Györgyi Albert érdeme. Az aszkorbinsav élettani hatásairól Dr. Ráthonyi Emesével, (belgyógyász, klinikai onkológus szakorvos) háziorvossal beszélgettünk.
Szent-Györgyi Albert 1928-ban felfedezett egy addig ismeretlen vegyületet, melyet azután sikeresen a paprikából is kivont. Később ezt nevezték el C-vitaminnak. A C-vitamin szerepéről, előnyeiről, és mértéktelen fogyasztásának veszélyeiről.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg
A C-vitamin, minden háztartás valószínűleg legemlegetettebb vitaminja olyan nagy népszerűségnek örvend kis hazánkban, hogy a legutóbbi OTÁP (Országos Táplálkozás és Tápláltsági Állapot Vizsgálat) felmérés szerint a magyar lakosság C-vitamin fogyasztása a legtöbb vitaminnal ellentétben kielégítő. De nem kell ehhez országos felmérés, saját, szűk környezetben is megfigyelhető, hogy egy tüsszentés hogyan veszi rá emberek tömegét a szintetikus C-vitamin pánikszerű vásárlására és szedésére.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Semmelweis Egyetem HÖK
C-vitamint venne a beteg… Természetes eredetű vagy szintetikus legyen? Számít-e, hogy aszkorbinsavként vagy aszkorbátként van jelen a C-vitamin a termékben? Mindegy-e, hogy szabad formájú vagy liposzómális a C-vitamin? Elég-e önmagában adagolni vagy előnyösebb a bioflavonoidokkal dúsított verzió?
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Marketing Pirula